Object structure

PLMET:

click here to follow the link

Title:

Strzegom podczas I wojny światowej

Creator:

Klęczar, Patrycja ; Ślęk, Emilia

Subject and Keywords:

Strzegom (woj. dolnośląskie, powiat świdnicki) ; wojna światowa (1914-1918) ; konkursy ; edukacja regionalna ; Dolny Śląsk - edukacja ; Kapsuła czasu z 1874 r. ; szkoła w Strzegomiu ; Realgymnasium ; Kino Muza ; koszary ; restauracja na Górze Krzyżowej ; Biblioteka Publiczna im. Elizy Orzeszkowej w Strzegomiu ; cmentarze ; Zespół Szkół w Strzegomiu, Technikum Informatyczne

Description:

Film otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie dla dolnośląskich szkół średnich pt. "I wojna światowa w Twojej miejscowości". Konkurs został zorganizowany przez Centrum Willy’ego Brandta we współpracy z Instytutem Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego, Biblioteką Uniwersytecką we Wrocławiu, Kuratorium Oświaty we Wrocławiu oraz Konsulatem Generalnym Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło we wrześniu 2014 r., a uroczyste wręczenie nagród odbyło się w trakcie konferencji prasowej 2.10.2014 r. w Centrum im. Willy’ego Brandta.

Abstract:

"Strzegom podczas I wojny światowej" to zbiór ciekawostek o mieście z tego okresu. W filmie możemy zobaczyć obecny wygląd miasta przeplatany ze zdjęciami i informacjami z okresu I wojny światowej. Przenosimy się m.in. do auli Zespołu Szkół w Strzegomiu, w której odbywała się matura wojenna, a także do kina, którego otwarcie nie obeszło się bez echa wśród ówczesnych mieszkańców Strzegomia. Materiał zawiera również informacje o współczesnym życiu Strzegomian. Film może być lekcją historii dla mieszkańców miasta.

Place of publishing:

Strzegom

Contributor:

Żubryd, Marek. Opieka merytoryczna ; Zespół Szkół w Strzegomiu, Technikum Informatyczne

Date created:

2014

Resource Type:

film dźwiękowy

Format:

text/html

Language:

pol

Licence:

Regulamin korzystania z Biblioteki Cyfrowej Uniwersytetu Wrocławskiego

Licence text:

click here to follow the link

Rights holder:

Patrycja Klęczar, Emilia Ślęk, Marek Żubryd

Autor opisu:

EdK